×

Campionatul European

Inca un record doborat la EURO 2024. S-a marcat cel mai rapid gol in fazele eliminatorii in istoria...

Inca un record doborat la EURO 2024. S-a marcat cel mai rapid gol in fazele eliminatorii in istoria Campionatului European

02.07.2024, 22:35 Orange Sport

Cel mai rapid gol din istoria Europenelor, in fazele eliminatorii

Golul marcat de turcul Merih Demiral dupa 57 de secunde impotriva Austriei este cel mai rapid gol marcat vreodata in fazele eliminatorii la Campionatul European si al doilea cel mai rapid gol din istoria competitiei.

Cel mai rapid gol din istoria EURO 2024 a fost marcat in secunda 23 de albanezul Nedim Bajrami , la meciul cu Italia, din 16 iunie. Rezultatul final din acea partida a fost 2-1 pentru italieni.

Insa, intre timp, campioana Europei din 2021 a fost eliminata de la EURO 2024, de Elvetia (0-2), in faza optimilor de finala.

Meciul Austria - Turcia se joaca in optimile EURO 2024. Invingatoarea va intalni in sferturi nationala Tarilor de Jos in sferturi.

Romania, eliminata de la EURO 2024, dupa 0-3 in optimi cu Olanda

Tot astazi, marti, s-a mai disputat un meci din optimile de...