Nervi la Cluj. Mario Camora a rabufnit dupa CFR - Neman Grodno: "E Europa, de ce nu este VAR?!"

26.07.2024, 08:38 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Primele nemultumiri dupa CFR - Neman Grodno

Formatia din Belarus a avut o ocazie buna pentru deschiderea scorului in minutul 20, la sutul lui Alykulov, respins de Razvan Sava. Dupa numai un minut, Tachtsidis a reluat spectaculos centrarea lui Kamara, dar a trimis pe langa poarta adversa.

Pe final de prima repriza, in minutul 45+1, Tachtsidis a centrat foarte bine in fata portii, dar Birligea nu a ajuns la minge si a fost 0-0 la pauza.

Tot Birligea a sutat pe langa poarta in minutul 47, iar o semnalizare eronata a unuia din tusieri, in minutul 71, i-a privat pe clujeni de un penalty. S-a incheiat 0-0 si saptamana viitoare clujenii evolueaza in meciul retur, pe teren neutru.

Mario Camora, fotbalistul de la CFR, a rabufnit dupa meciul din Gruia.

"Un meci greu, echipa agresiva, echipa care vine in presing. In prima repriza nu am intrat...