×

Accesează
contul existent

Liga Campionilor

Se poate si fara Messi. Inter Miami a castigat meciul cu Chicago Fire si a urcat pe primul loc in...

Se poate si fara Messi. Inter Miami a castigat meciul cu Chicago Fire si a urcat pe primul loc in Conferinta de Est din MLS

21.07.2024, 14:10 Orange Sport

Inter Miami a deschis scorul foarte devreme, in minutul 6, prin Matias Rojas. Rafael Czichos a egalat in minutul 73, insa dupa numai doua minute fundasul spaniol Jordi Alba, fost coleg al lui Messi la FC Barcelona, a adus victoria gazdelor.

Formatia din Miami are acum 53 de puncte, dupa 16 succese, cinci remize si patru infrangeri. Ea este acum la 5 puncte de a doua clasata, FC Cincinnati, invinsa sambata cu 3-1 in deplasare de New York Red Bulls.

Messi s-a accidentat la glezna in finala Copei America, castigata la sfarsitul saptamanii trecute de Argentina in fata Columbiei (1-0 dupa prelungiri).