Nicusor Stanciu, discurs de capitan adevarat dupa Romania - Olanda 0-3: "Sunt mandru ca sunt roman!...

Nicusor Stanciu, discurs de capitan adevarat dupa Romania - Olanda 0-3: "Sunt mandru ca sunt roman! Am iesit fara regrete de pe teren"

02.07.2024, 21:34 Orange Sport

Prima reactie a lui Nicusor Stanciu dupa Romania - Olanda 0-3

Dupa meci, capitanul Stanciu a avut un discurs de mare campion, scotand in evidenta efortul facut de fiecare jucator al nationalei pentru a ajunge cat mai sus la acest Campionat European. De asemenea, mijlocasul nationalei le-a multumit tuturor fanilor care au sustinut Romania la fiecare meci.

"Sigur ca este greu, toata lumea isi dorea sa ne continuam drumul aici, sa reusim sa ajungem in sferturi. Multe nu cred ca ar fi de zis. Am inceput bine 15-20 de minute, dupa care a picat acel gol si in mare au controlat jocul. Ultimele doua goluri au venit pentru ca am lasat spatiu. Era normal pentru ca am incercat sa egalam.

Am iesit fara regrete dupa fiecare meci. Am lasat totul pe teren pentru ca la finalul meciului sa ne putem privi in ochi si sa ne strangem mana. La acest EURO toti am dat totul pentru ca Romania sa...