×

Echipa nationala

Romania, privata de un penalty in optimea cu Olanda? O legenda a Germaniei a dat verdictul: "E...

Romania, privata de un penalty in optimea cu Olanda? O legenda a Germaniei a dat verdictul: "E clar! Trebuia analizat"

02.07.2024, 21:10 Orange Sport

Merita Romania un penalty in prelungirile primei reprize?

Romania a fost invinsa de Olanda, scor 0-3, in optimile de finala ale Europeanului din Germania. Golurile au fost marcate de Gakpo (20) si Malen (83, 90+3).

La finalul meciului, Michael Ballack a vorbit despre un posibil penalty refuzat Romaniei. Faza reclamata s-a petrecut in prelungirile primei reprize, atunci cand Racovitan , introdus in locul lui Mogos, a fost lovit cu cotul in figura de Ake.

Arbitrul german Felix Zwayer nu a acordat nimic, ci a fluierat imediat finalul primei reprize. Faza nu a fost nici macar verificata in camera VAR, acolo unde a fost un alt neamt, Bastian Dankert.

"Contactul nu a fost pedepsit, nici macar verificat. Probabil pentru ca a urmat imediat finalul reprizei. Pentru mine e o situatie care trebuia cel putin analizata. E clar!", a declarat Ballack, conform MagentaTV, acolo unde este...