Liga Europa

"Poate cer prea mult". Florin Maxim, nemultumit ca a pierdut la Sibiu: "Imi e ciuda"

18.07.2024, 23:17 Orange Sport

Florin Maxim, primele concluzii dupa calificarea in turul 2

Hunedorenii au inceput bine la Sibiu, in returul cu Paksi, si Marius Lupu a lovit bara inca din minutul 1, insa se fluierase deja o pozitie de ofsaid. A urmat lovitura de cap a lui Bradu, care a trimis putin peste poarta in minutul 5. Dupa cinci minute Flavius Iacob a sutat de la distanta, putin pe langa bara portii lui Szappanos.

Portarul gazdelor, Lefter, a scos de sub transversala mingea trimisa de Manolache, scapandu-i pe hunedoreni de un autogol. Konyves a marcat in minutul 28, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid milimetric. Lefter a intervenit excelent in minutul 78, la o serie de suturi din careu, pentru ca in minutul 79 sa se recunoasca invins dupa ce Norbert Konyves a sutat, Hrezdac a deviat si Paksi a inscris, deschizand scorul. Maghiarii au mai inscris odata in minutul 90, prin Daniel Bode, si s-au impus cu 2-0, insa Corvinul se...