×

Accesează
contul existent

Liga 1

Dan Petrescu a reinventat CFR-ul: "Acasa atacam prea mult. Am marcat foarte multe goluri"

25.10.2024, 23:53 Orange Sport

CFR Cluj a remizat, pe teren propriu, in fata celor de la Sepsi OSK, scor 3-3, in etapa a 14-a din Superliga Romaniei.

Pentru gazde au marcat Kamara (52) si Postolachi (86 si 90+3), in timp ce oaspetii au punctat prin Marius Coman (37), Ciobotariu (55) si Florin Stefan (83).

Dan Petrescu, show la interviu: "Am marcat cele mai multe goluri din campionat"

La finalul meciului, Dan Petrescu a facut analiza celor intamplate in Gruia si a subliniat faptul ca echipa sa are foarte multe goluri marcate, dar face erori in defensiva.

"Nu mai inteleg fotbalul. In ultimul timp la CFR avem probleme mari cu norocul. In prima repriza am jucat foarte bine, am dominat, am presat, atacat, n-am marcat. La pauza, jucatorii erau cam speriati si le-am zis si se concentreze la meci si sa lase alte probleme. Sunt sigur ca daca ne concentram, sunt sanse mari sa castigam.