×

Accesează
contul existent

Liga 1

FOTO | Explozie de bucurie! Ce a facut Daniel Birligea, dupa ce a marcat primul gol in tricoul FCSB

26.09.2024, 22:14 Orange Sport

In minutul noua al partidei, Ondoa, portarul camerunez al celor de la RFS, a gresit nepermis, Olaru i-a pasat lui Birligea, iar atacantul transferat de Gigi Becali de la CFR Cluj a trimis mingea peste adversarul sau.

Dupa ce mingea a intrat in plasa, Birligea s-a dus glont in zona bancilor de rezerva si a sarbatorit golul alaturi de colegi si de Elias Charalambous, antrenorul FCSB-ului.

In meciul precedent, cel cu Petrolul din Superliga, Birligea a fost inlocuit la pauza, dupa ce echipa sa a ramas in 10 oameni, la scorul de 1-0.