×

Liga 1

Marcator in "meciul de adio" al Generatiei de Aur, Gica Hagi a dat anuntul despre revenirea lui...

Marcator in "meciul de adio" al Generatiei de Aur, Gica Hagi a dat anuntul despre revenirea lui Denis Alibec la Farul: "El asta vrea"

26.05.2024, 08:28 Orange Sport

Managerul tehnic al celor de la Farul Constanta si unul dintre cei mai mari jucatori ai planetei, in anii 90', Gica Hagi s-a bucurat enorm de prezenta a peste 50.000 de suporteri, veniti sa vada pentru ultima oara fotbalistii Generatiei de Aur.

Acum ai 50% pentru 24 luni reducere la abonamente la trecerea de pe PrePay. Oferta, la Orange

"Regele" a inscris pentru Romania, in minutul 63, dintr-o lovitura de la 11 metri, pentru a egala situatia de pe tabela. Costel Galca , actualul antrenor al Universitatii Craiova, a inchis tabela la scorul de 3-2, in minutul 72.

Gheorghe Hagi a vorbit si despre situatia unui actual "tricolor", care va merge cel mai probabil la EURO 2024. Este vorba de fostul golgheter al Farului, Denis Alibec , jucator al carui contract cu formatia Al Muaither, echipa retrogradata in al doilea esalon al fotbalului din Qatar, se va incheia, in urmatoarea...