×

Cupa Romaniei

"Imi asum pierderea finalei". Dorinel Munteanu a explicat cum a pierdut trofeul Cupei Romaniei:...

"Imi asum pierderea finalei". Dorinel Munteanu a explicat cum a pierdut trofeul Cupei Romaniei: "N-am traume, dar nu am nervi puternici ca sa-i vad"

15.05.2024, 23:56 Orange Sport

Concluziile lui Dorinel Munteanu, dupa ce a pierdut Cupa Romaniei

Corvinul Hunedoara a castigat miercuri seara, la Sibiu, Cupa Romaniei , invingand la lovituri de departajare, scor 3-2, formatia Otelul Galati . Dupa 90 de minute scorul a fost egal, 2-2, iar in cele doua reprize de prelungiri nu s-a mai marcat.

Dupa cele 120 de minute de la Sibiu si loviturile de departajare, Dorinel Munteanu a aparut determinat sa-si motiveze jucatorii pentru ultimele meciuri ale sezonului.

"Eu consider ca a fost o castigatoare meritata, chiar daca a fost la lovituri de departajare. Noi n-am stiut sa gestionam momentele cand am condus, am facut greseli personale individuale. E o seara trista, dar aceasta finala pierduta trebuie sa ne intareasca si sa vedem cat mai repede ce facem in viitorul apropiat, ca ne asteapta meciuri de baraj, meciuri grele.