×

Accesează
contul existent

Fotbal internațional

Debut fantastic pentru Razvan Sava la Udinese. Portarul roman a aparat un penalty, iar echipa sa a...

Debut fantastic pentru Razvan Sava la Udinese. Portarul roman a aparat un penalty, iar echipa sa a mers in faza urmatoare din Cupa Italiei

26.09.2024, 13:52 Orange Sport

Sava s-a facut remarcat in finalul reprizei secunde, cand a reusit sa apere un penalty executat de Ernesto Torregrossa (84).

Udinese l-a transferat in vara pe Razvan Sava, de la CFR Cluj, goalkeeper-ul roman semnand un contract pe cinci ani cu italienii.

Golurile au fost marcate de Jaka Bijol (20), Lorenzo Lucca (44 din penalty) si Jurgen Ekkelenkamp (47) pentru invingatori, respectiv Simy Nwankowo (25).

Intr-un alt joc disputat miercuri, echipa de liga secunda Pisa, cu fundasul Adrian Rus printre titulari, a cedat la limita pe teren propriu in fata unei alte formatii din Serie B, Cesena (scor 0-1). Oaspetii au inscris golul victoriei in repriza secunda, prin Raffaele Celia (54).

Adrian Rus a fost inlocuit in minutul 76, in timp ce mijlocasul Marius Marin a ramas pe banca de rezerve a gazdelor pana la final.