×

Petrolul

Petrolul a scapat de emotiile retrogradarii. Discursul lui Laszlo Balint: "N-o sa va ascund!"

05.05.2024, 19:03 Orange Sport

Gazdele au deschis scorul in minutul 10, dintr-un penalti obtinut de Alexandru Musi si transformat de Grozav. Dupa doua minute, Musi a trecut pe langa majorarea avantajului, iar oaspetii au avut un gol anulat pentru ofsaid, in minutul 37.

Dupa alte trei minute oaspetii au inscris un gol valabil, prin Maciel, si la pauza a fost 1-1, dupa ce Grozav a ratat singur cu portarul advers. Gazdele au inscris golul victoriei in minutul 81, prin Berisha, care a deviat un sut al lui Ticu, si Petrolul s-a impus cu 2-1.

In clasament, Otelul e pe locul secund, cu 33 de puncte, la o lungime de lider, UTA Arad. Petrolul Ploiesti este pe locul 5, cu 29 de puncte.

Laszlo Balint a rasuflat usurat dupa ce Petrolul a scapat de emotiile retrogradarii.

"Respiram usurati. Trebuie sa incep prin a-i felicita pe baieti pentru ca au inteles importanta momentului. Trebuia sa...