"Este un proces, trebuie sa aveti rabdare". Erik ten Hag nu isi face griji dupa un nou pas gresit...

"Este un proces, trebuie sa aveti rabdare". Erik ten Hag nu isi face griji dupa un nou pas gresit in Europa League cu Manchester United

04.10.2024, 10:26 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Managerul "diavolilor rosii", Erik ten Hag , a vorbit despre partida pe care Manchester United a fost la un pas sa o piarda, pe Estadio do Dragao. Ten Hag nu isi face griji in privinta calificarii in urmatoarea faza a competitiei, desi echipa sa are un singur punct dupa doua etape. Manchester United a condus-o pe Porto cu doua goluri dupa reusitele lui Marcus Rashford si Rasmus Hojlund, din primele 25 de minute.

Gazdele au reusit egalarea pana la sfarsitul primului act, prin golurile lui Pepe si Samu Omorodion. Atacantul spaniol adus de la Atletico a inscris si in repriza secunda, pentru 3-2.

Harry Maguire a fost salvatorul punctului in deplasarea din Portugalia, cu golul sau inscris in prelungiri, in minutul 90+1.

Erik ten Hag: "Trebuie sa dezvoltam aceasta echipa"

"Am marcat doua goluri grozave si apoi ne-am oprit. Nu am pastrat posesia si apararea, ne-am oprit....