×

Accesează
contul existent

Hermannstadt​

Hermannstadt, doar o victorie in Superliga! Marius Maldarasanu a dat verdictul: "Mi-a placut"

20.08.2024, 00:21 Orange Sport

Reactia lui Maldarasanu dupa meciul cu Farul

Constantenii au tinut sa-i faca o victorie cadou lui Hagi, la meciul 500 de antrenor al acestuia in prima liga. Rivaldinho a lovit in minutul 7, din pasa lui Gabi Iancu, insa oaspetii au reusit egalarea in startul reprizei secunde, minutul 48, prin superbul sut al lui Alessandro Murgia.

Dupa numai trei minute Narek Grigoryan a redus in avantaj gazdele, pentru ca in minutul 57 acelasi jucator sa centreze si Rivaldinho sa reuseasca dubla, marcand cu o lovitura de cap.

Dragos Iancu a marcat pentru sibieni in minutul 83, complicand finalul, dar Farul a castigat intalnirea, cu 3-2, si a ajuns la 7 puncte in campionat, unde este pe locul 8. FC Hermannstadt ocupa pozitia a 14-a, cu 5 puncte.

Antrenorul de la Hermannstadt, Marius Maldarasanu, a vorbit despre infrangerea suferita azi.