Hermannstadt​

Maldarasanu s-a declarat "invins" dupa ce Petrolul l-a batut cu 4-1: "S-a dat totul peste cap"

27.09.2024, 20:12 Orange Sport

Maldarasanu, despre infrangerea cu Petrolul

Sibienii au avut prima ocazie a meciului de la Ploiesti, in minutul 4, cand portarul Zima a respins sutul lui Aurelian Chitu, dar scorula fost deschis, doua minute mai tarziu, de catre gazde, prin Ricardinho, care a inscris cu o lovitura de cap.

Mihnea Radulescu a majorat avantajul ploiestenilor in minutul 11, apoi a venit si replica oaspetilor - bara a lui Murgia, in minutul 25. Tot Mihnea Radulescu a facut 3-0 in minutul 26, dar repriza s-a incheiat cu doua ocazii ale sibienilor: Negut a trimis pe langa poarta, in minutul 31, iar lovitura de cap a lui Bus a fost scoasa de Zima, in minutul 42.

Dupa pauza, Sergiu Bus a marcat pentru Hermannstadt, cu capul, in minutul 48. Petrolul a inchis insa meciul in minutul 64, cand Akosah-Bempah a trecut de Valerica Gaman si de Ionut Stoica, iar Grozav a sutat din prima, de la marginea...