Liga 1

Zeljko Kopic stie unde s-a facut diferenta in Dinamo - Universitatea Craiova 2-1: "Este foarte...

Zeljko Kopic stie unde s-a facut diferenta in Dinamo - Universitatea Craiova 2-1: "Este foarte important"

25.08.2024, 00:45 Orange Sport

Dupa egalul din derby-ul cu Rapid din Giulesti, dinamovistii au obtinut un nou rezultat pozitiv impotriva unei echipe din play-off-ul sezonului trecut din Superliga. "Cainii rosii" i-au invins pe cei de la Universitatea Craiova cu scorul de 2-1.

Dinamovistii au reusit sa reziste in conditiile in care au jucat cu doar opt jucatori de camp pe teren, pret de aproximativ 15 minute, pe final de partida. Sivis si Homawoo au fost cei doi jucatori care au fost eliminati in repriza a doua a partidei de pe stadionul "Arcul de Triumf". Zeljko Kopic a numit "cheia" victoriei echipei sale in derby-ul cu Universitatea Craiova.

Zeljko Kopic: "Am avut mentalitate, am avut spirit, o atitudine buna"

"Am avut mentalitate, am avut un spirit, o atitudine buna, prima repriza a fost foarte buna, apoi Craiova a inceput sa aiba o posesie foarte buna.

Pentru noi sau pentru orice echipa cel mai rau...