"Ce rusine!". Tony da Silva nu isi iarta jucatorii dupa umilinta de la Sibiu: "Ce vreti de la...

"Ce rusine!". Tony da Silva nu isi iarta jucatorii dupa umilinta de la Sibiu: "Ce vreti de la viata?! O sa avem o sedinta"

31.08.2024, 20:55 Orange Sport

Tony da Silva s-a suparat pe jucatorii de la Poli Iasi

Multe goluri la Sibiu, acolo unde gazdele de la Hermannstadt au condus cu 2-0 in minutul 9, dupa un inceput incredibil. Silviu Balaure a deschis scorul in minutul 3, iar Ronaldo Deaconu a facut 2-0 in minutul 9. In minutul 23 a fost validat si al treilea gol al meciului, reusit de Ianis Stoica, cu patru minute mai devreme.

Scorul pauzei a fost insa 4-1 pentru gazde, Aurelian Chitu inscriind si el, in minutul 42, iar iesenii au replicat prin Teixeira, in minutul 45+4.a

Silviu Balaure a reusit dubla in minutul 58, pentru ca Robert Popescu sa inscrie in minutul 78, scor 6-1. Pana la final iesenii au mai inscris odata, in minutul 82, prin Stefanovici, si FC Hermannstadt a invins pe Poli Iasi cu 6-2. Elevii lui Maldarasanu au ajuns la 11 puncte si sunt pe locul 5, in vreme ce Poli Iasi este pe 13, cu 7 puncte.