×

Accesează
contul existent

Liga Campionilor

Liverpool continua seria victoriilor. Trupa lui Arne Slot, succes pe terenul lui Crystal Palace

05.10.2024, 17:12 Orange Sport

Liverpool, succes important pe terenul unei echipe din Londra

Liverpool a invins-o, in deplasare, pe Crystal Palace, scor 1-0, in etapa a 7-a din Premier League. "Cormoranii" raman lideri in clasament.

Elevii lui Arne Slot au inscris unicul gol al intalnirii inca din minutul 9, cand Diogo Jota a trimis in plasa din assistul venit de la Cody Gakpo.

Portarul lui Liverpool, Allison, s-a accidentat si a fost inlocuit cu Vitezslav Jaros, in minutul 79, iar meciul s-a incheiat cu victoria oaspetilor, Crystal Palace - Liverpool, scor 0-1.

Astfel, "cormoranii" ocupa primul loc in clasament, cu 18 puncte, la 4 lungimi distanta de echipa de pe locul secund, Manchester City. Crystal Palace se afla in subsolul ierarhiei, cu trei puncte care ii plaseaza pe locul 18.

In zona de sus a clasamentului din Premier League se afla si doua cluburi din Londra, Arsenal...