×

Accesează
contul existent

Liga Campionilor

Surpriza uriasa in Bundesliga. Campioana Bayer Leverkusen, doar egal cu Kiel, dupa ce a condus cu...

Surpriza uriasa in Bundesliga. Campioana Bayer Leverkusen, doar egal cu Kiel, dupa ce a condus cu 2-0

05.10.2024, 20:12 Orange Sport

Bayer Leverkusen, remiza pe teren propriu cu nou-promovata Kiel

Echipa campioana a Germaniei, Bayer Leverkusen a terminat la egalitate sambata, pe teren propriu, scor 2-2, cu Holstein Kiel , in etapa a sasea din Bundesliga.

Startul meciului de pe BayArena parea sa aduca o noua victorie la scor pentru echipa campioana. Bayer a inscris in minutul 4, prin Victor Boniface, si in minutul 8, prin Jonas Hofmann. Si atat.

Max Geschwill a marcat cu o lovitura de cap in minutul 45+5, reducand diferenta de pe tabela, iar Jann Fiete Arp a egalat in minutul 69. 2-2 a fost si scorul final, iar Kiel reuseste al doilea sau punct stagional, fiind pe penultimul loc in clasament, al 17-lea. Bayer Leverkusen este pe locul 5, cu 11 puncte.