contul existent

Liga Campionilor

Real Madrid a castigat cu Villareal, dar a primit o veste rea. Carvajal s-a accidentat grav

06.10.2024, 00:11 Orange Sport

Real Madrid, victorie cu Villareal, dar cu pretul accidentarii grave a lui Carvajal

Real Madrid a invins-o, pe teren propriu, pe Villarreal, scor 2-0, in etapa a 9-a din La Liga. In finalul meciului, Dani Carvajal s-a accidentat grav si a fost scos cu targa de pe teren.

Pe Santiago Bernabeu, veteranul Luka Modric i-a oferit lui Federico Valverde pasa pentru deschiderea scorului, dintr-un corner, in minutul 14.

La randul sau, Valverde a fost omul cu assistul la golul al doilea al madrilenilor, inscris de Vinicius Junior, in minutul 73 si, chiar daca oaspetii au dominat pe final, Real a obtinut a sasea victorie din acest sezon.

In minutul 90+4, Dani Carvajal s-a accidentat la genunchi in urma unui contact cu un adversar si s-a prabusit pe teren urland de durere. Madrilenul a fost scos cu targa de pe teren, plangand in hohote, si ar putea lipsi o vreme indelungata...