Liga 1

Cu cifre bune in Superliga, Louis Munteanu a reactionat: "Nu am de ce sa-mi dau o nota acum"

05.10.2024, 22:10 Orange Sport

Louis Munteanu, dupa CFR Cluj - Poli Iasi 2-1, in Superliga

CFR Cluj a dispus sambata seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formatia Poli Iasi , in etapa a 12-a din Superliga. Mohammed Kamara a marcat in minutul 10, iar Louis Munteanu a inscris si el, in minutul 16. Gazdele au ramas in zece, dupa eliminarea lui Mohammed Kamara, din minutul 76. Bordeianu a transformat un penalti pentru ieseni, in minutul 88.

In urma reusitei din etapa a 12-a cu Poli Iasi, Louis Munteanu a ajuns la cinci reusite in Superliga, in opt meciuri jucate, iar atacantul vrea sa fie in topul golgheterilor la finalul stagiunii.

"Ne lipsea aceasta victorie, suntem fericiti ca am castigat din nou. Nu am de ce sa-mi dau o nota acum, trebuie sa o tin asa, sa muncesc ca pana acum si sa am evolutii mai bune. Da, mereu e loc de mai bine, ma simt bine, sunt fericit la Cluj si sper sa marchez...