Liga 1

"Foarte interesant si ciudat". Mihai Stoica i-a atras atentia jucatorului dupa ce l-a auzit la...

"Foarte interesant si ciudat". Mihai Stoica i-a atras atentia jucatorului dupa ce l-a auzit la interviu: "Si ce daca a fost acolo la CFR?"

05.10.2024, 22:10 Orange Sport

CFR Cluj a castigat, pe teren propriu, pe Poli Iasi, scor 2-1, in etapa a 12-a din Superliga.

Clujenii s-au desprins repede in meciul cu iesenii. Mohammed Kamara a marcat in minutul 10, iar Louis Munteanu a inscris si el, in minutul 16.

Iesenii au replicat prin ocaziile lui Kamberi (33), Alin Roman (35) sau Vali Gheorghe (40), pentru ca in minutul 43 Samayoa sa inscrie, insa golul a fost anulat pentru ofsaid.

Oaspetii au incercat sa inscrie, dar nu au reusit, in timp ce gazdele au ramas in zece, dupa eliminarea lui Mohammed Kamara, din minutul 76.

"Le doresc si imi doresc sa castige campionatul". Mihai Stoica a semnalat afirmatia controversata a jucatorului

Bordeianu a transformat un penalty pentru ieseni, in minutul 88, dar scorul final a fost CFR Cluj - Poli Iasi 2-1, prima victorie a formatiei din Gruia dupa trei...