Dan Petrescu s-a saturat! "N-am vorbit in acest sezon despre asta, dar greselile sunt prea mari. Nu...

Dan Petrescu s-a saturat! "N-am vorbit in acest sezon despre asta, dar greselile sunt prea mari. Nu poti!"

05.10.2024, 21:42 Orange Sport

Dan Petrescu s-a abtinut 12 etape, iar in cele din urma a rabufnit: "Sa va zic si statistica"

CFR Cluj a dispus sambata seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formatia Poli Iasi , in etapa a 12-a din Superliga. Mohammed Kamara a marcat in minutul 10, iar Louis Munteanu a inscris si el, in minutul 16. Gazdele au ramas in zece, dupa eliminarea lui Mohammed Kamara, din minutul 76. Bordeianu a transformat un penalti pentru ieseni, in minutul 88.

La finalul partidei, Dan Petrescu si-a manifestat supararea fata de arbitrajul din meciurile lui CFR Cluj. El a mai punctat ca echipa sa nu a primit penalty pana in acest moment.

"Da, din pacate daca nu gresim noi greseste arbitrul. N-am vorbit deloc despre arbitraj in acest sezon, dar greselile sunt prea mari impotriva noastra. Nu poti da galben la primul fault, dupa care Kamara a jucat cu frica. Al doilea fault... am vazut rosu...